Transport publiczny | Gmina Raszyn

Transport publiczny

Przejdź do:


Z dniem 01 stycznia 2024 r. wydłużeniu ulega trasa Linii R2 i będzie przebiegała przez miejscowości: Dawidy Bankowe (Kwiatów Polnych 01) - Łady – Jaworowa - Rybie -Raszyn -Nowe Grocholice -Puchały – Wypędy – Janki - Sękocin Nowy - Falenty Duże - Falenty- Falenty Nowe - Podolszyn Nowy (Podolszyn 01) w obu kierunkach. Dodatkowo została zwiększona częstotliwość przejazdu autobusu do 22 kursów w dni powszednie.

 

Plakat dofinansowanie

Schematy linii:

Podolszyn - DawidyDawidy - Podolszyn

W dniu 29 listopada 2022r. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Wójt Gminy Raszyn podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckiem na dopłatę do ceny usługi linii komunikacyjnej R2 w roku 2023r. w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Łączna wysokość przyznanej dopłaty to kwota 566.730 zł.

Trasa linii R2 w roku 2023: – Rybie – Raszyn – Nowe Grocholice – Puchały – Wypędy – Janki – Sękocin Nowy – Falenty Duże – Falenty – Falenty Nowe – Podolszyn Nowy.

Przewozy będą realizowane zgodnie z następującymi założeniami: 14 kursów dziennie – 5 dni w tygodniu w dni powszednie oraz 6 kursów w soboty, niedziele i święta.

Przewozy realizowane na linii R 2 są bezpłatne dla wszystkich pasażerów tej linii.

Plakat dofinansowanie


Zmiany w transporcie publicznym na liniach R1 i R2 w 2022r.

R1

Linia R1 w 2022r. zostanie zastąpiona niżej wymienionymi liniami, których organizatorem jest Powiat Pruszkowski:

61 na trasie: Rybie – Raszyn – Michałowice- Reguły – Michałowice – Pruszków;
przewozy będą realizowane zgodnie z następującymi założeniami: 13 kursów dziennie – od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

62 na trasie: Rybie – Raszyn – Janki – Sokołów – Komorów – Pruszków – Piastów;
przewozy będą realizowane zgodnie z następującymi założeniami: 19 kursów dziennie - OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY OPRÓCZ ŚWIĄT ORAZ W NIEDZIELE HANDLOWE oraz 10 kursów w niedziele handlowe i święta.

 

Linie te zostaną uruchomione przez Związek Powiatowo-Gminny Grodziskie Przewozy Autobusowe, do którego przystąpił Powiat Pruszkowski. Powyższa forma organizatora publicznego transportu zbiorowego umożliwi wystąpienie o dopłatę z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

W/w linie zapewnią mieszkańcom Gminy Raszyn połączenia komunikacyjne z Miastem Pruszków oraz Starostwem Powiatowym w Pruszkowie w tym do instytucji t.j. szpitala kolejowego, powiatowego, zakłady pracy, szkoły, urzędy, itp.

Informacje dla Mieszkańców na temat powiatowo-gminnych linii autobusowych od 1 stycznia 2022 r. dostępne są na stronie internetowej www.gpa.grodzisk.pl
oraz na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/gpa.grodzisk

Mapa Związku Powiatowo-Gminnego Grodziskie Przewozy Autobusowe z przebiegiem linii autobusowych organizowanych przez Związek


Opublikowane zostały rozkłady jazdy, taryfa biletowa, regulamin przewozów i mapa połączeń.
Na stronach www i Fb publikowane są także materiały prasowe.

Transport publiczny na terenie Gminy Raszyn

Transport publiczny na terenie Gminy Raszyn realizowany jest przez Warszawski Transport Publiczny oraz komunikację lokalną „R2”, "61" i "62".

Teren Gminy obsługiwany jest przez następujące linie ZTM:

703, 706, 707, 711, 715, 721, 728, 809, 815, L1* i N88

Aktualna taryfa biletowa znajduje się na stronie internetowej:

* - autobusy linii L1 od dnia 23 września 2020 roku na terenie Gminy Raszyn obsługują zespół przystanków Plac Szwedzki oraz przystanek Falenty Osiedle 01.

Rozkład jazdy autobusów:

Rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego: www.wtp.waw.pl

https://www.wtp.waw.pl/rozklady-jazdy/

Komunikacja lokalna - linie „R 2”:

Ceny biletów i rozkłady jazdy: http://raszyn.pl/slider-aktualnosci/r1-i-r2-nowe-linie-autobusowe

Przewozy autobusowe w roku 2021 na linii komunikacyjnej „R 2” realizowane są przy wsparciu finansowym uzyskanym przez Gminę Raszyn z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych w ramach ustawy z dnia 16 maja 2019r. o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (Dz.U. z 2019r., poz. 1123, z późn. zm.).

Bezpłatna komunikacja lokalna linii R2 od 01.08.2020 r.

Szanowni Mieszkańcy oraz Pasażerowie,

Z przyjemnością informujemy, iż inicjatywy Wójta Rada Gminy Raszyn w dniu 26 maja 2020r. podjęła Uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla wszystkich pasażerów linii komunikacyjnej „R2” na trasie Rybie- Raszyn- Puchały-Wypędy Janki- Laszczki- Falenty Duże- Falenty- Falenty Nowe-Podolszyn Nowy.

Bezpłatna komunikacja ma zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej a tym samym doprowadzić do zmniejszenia natężenia ruchu, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do korzystania z bezpłatnej komunikacji gminnej linii R2.

Powiązane treści