Urszula Rudnik & Cyprian Komza | Gmina Raszyn

Urszula Rudnik & Cyprian Komza

Urszula Rudnik & Cyprian Komza

Raszyński Salon Muzyczny zaprasza do Austerii na znakomity duet smyczkowy Urszula Rudnik & Cyprian Komza

C.Komza - Grać na kontrabasie zaczął w wieku 8 lat. Jest laureatem I nagrody w Konkursie Makroregionalnym w Opolu, absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Mysińskiego. Solista i kameralista polskich oraz zagranicznych orkiestr i zespołów kameralnych, m. in. Teatro Olimpico di Vicenza, I Virtuosi Italiani (Włochy), Chain Ensemble, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

U.Rudnik - Laureatka 2 Nagrody w Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu oraz wyróżnienia w Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Zielonej Górze. Solistka i kameralistka, współpracuje z wiodącymi artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej. Lider sekcji altówek Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

Zespół powstał w 2020 roku w Warszawie. Już kilka miesięcy później nagrodzony został III Nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym MAP (MAP-IMC) w Stanach Zjednoczonych, na który wpłynęło ponad 1100 aplikacji z całego świata, a laureaci wyłonieni zostali spośród 692 zakwalifikowanych wykonań z 66 krajów. W lutym 2022 roku Duet zdobył II Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie London Classical Music Competition (LCMC).

Autorskie transkrypcje na altówkę i kontrabas, które artyści tworzą w trakcie wspólnej pracy, nadają wykonywanym przez nich utworom unikatowy charakter i zachęcają do zupełnie nowych muzycznych podróży.

Gospodarz wieczoru: Edyta Ciechomska

Raszyński Salon Muzyczny

 

Informacje o wydarzeniu

Kategoria
Koncert
Data wydarzenia:

Wejście:

wstęp wolny

Lokalizacja

Austeria, Al. Krakowska 1, Raszyn