Raszyński Salon Muzyczny | Gmina Raszyn

Raszyński Salon Muzyczny

Plakat: Raszyński Salon Muzyczny

Centrum Kultury Raszyn serdecznie Państwa zaprasza na kolejną odsłonę Raszyńskiego Salonu Muzycznego! Wystąpią dla Państwa wspaniali, znamienici artyści!
 
Leszek Świdziński - tenor
Grzegorz Prokopczuk - fortepian
 
Przed nami piękny wieczór muzyczny w romantycznym nastroju. Zaprezentowane zostaną: „Sześć pieśni Ignacego Paderewskiego do poezji Adama Mickiewicza" oraz utwory Fryderyka Chopina. Gospodarzem wieczoru jest Edyta Ciechomska.
 
Leszek Świdziński - Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka. Wokalne umiejętności doskonalił m.in. podczas Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu.
 
W 1988 roku zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej rolą Ferranda w Cosi fan tutte W. A. Mozarta. Natomiast w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie po raz pierwszy wystąpił w partii Edgara w Łucji z Lammermooru G. Donizettiego. Na scenie tej kreował także partie: Belmonta w Uprowadzeniu z Seraju W. A. Mozarta, Alfreda w Traviacie G. Verdiego, Rudolfa w Cyganerii G. Pucciniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki. Wykonywał także tytułową partię w operze Chopin G. Orefice’a. Gościnnie występował w teatrach operowych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie i Bytomiu w partiach: Hrabiego w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki, Ernesta w Don Pasquale G. Donizettiego i Ernaniego w Ernanim G. Verdiego i in. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych, koncertuje na scenach i estradach w wielu krajach świata. Poza całą Europą, występował również w Egipcie, Libanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach.
 
źródło: operakrolewska.pl

Informacje o wydarzeniu

Kategoria
Raszyński Salon Muzyczny
Data początkowa:
Data końcowa:

Wejście:

Bezpłatne

Lokalizacja

Austeria al. Krakowska 1, Raszyn