O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja | Gmina Raszyn

O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja

O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja

Centrum Kultury Raszyn zaprasza dzieci i opiekunów na spektakl pt. O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja w wykonaniu Teatru Promyk

Akcja przedstawienia toczy się symultanicznie w dwóch planach. Pierwszy to pokój rodzeństwa Zosi i Stasia oczekujących wizyty Świętego Mikołaja. Drugi to Niebo, gdzie Aniołek pomaga Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu i pakowaniu świątecznych prezentów. Jednak jak to w życiu bywa, nic nie jest zbyt proste. Na Ziemi dzieci martwią się o to czy zasłużyły na prezenty, bo nie są pewne swej grzeczności, a w Niebie zjawia się ciekawski i psotny Diabełek. Drocząc się z Aniołkiem i bezustannie psocąc sprawia, że najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja: Złoty Dzwonek sprawdzający grzeczność dzieci spada na Ziemię. Tu znajdują go Zosia i Staś, którzy wcale nie są pewni czy chcą aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy widzów obydwa wątki przedstawienia, zarówno ten ziemski jak i niebiański znajdują swoje wspólne, szczęśliwe zakończenie. Odzyskawszy Złoty Dzwonek Święty Mikołaj odwiedza zarówno bohaterów przedstawienia jak i uczestniczące w przedstawieniu dzieci.

Spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i zabawnych sytuacji, dlatego widzowie nie narzekają na brak uśmiechu. Istotnym elementem widowiska jest bliski kontakt z widzami, który bohaterowie świątecznej opowieści z nimi nawiązują. Przedstawienie zapewnia więc żywy odbiór i pełne uczestnictwo widzów w perypetiach bohaterów.

Po spektaklu zapraszamy dzieci na spotkane ze Św. Mikołajem. Spotkanie odbędzie się w Galerii Q

Informacje o wydarzeniu

Kategoria
Spektakl
Data początkowa:
Data końcowa:

Wejście:

10 zł

Lokalizacja

Centrum Kultury Raszyn