Kampania "Rowerowy Maj" w Raszynie | Gmina Raszyn

Kampania "Rowerowy Maj" w Raszynie

Plakat: Kampania "Rowerowy Maj" w Raszynie

KAMPANIA ROWEROWY MAJ

Już wkrótce rusza tegoroczna kampania Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-31 maja 2023r. Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola i do aktywności w ciągu dnia. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły czy przedszkola oraz inne aktywne sposoby docierania do wybranego celu, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady udziału w kampanii w Gminie Raszyn są bardzo proste: należy w dniach od 4 do 31 maja (z wyłączeniem maksymalnie pięciu dni wolnych dla poszczególnej klasy/oddziału) wykazać się aktywnością sportową na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce.

W tegorocznej Kampanii biorą udział: uczniowie Szkoły Podstawowej w Raszynie, w Sękocinie i Ładach oraz dzieci z Przedszkola nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkola nr 2 „W Stumilowym Lesie”, Przedszkola nr 3 „Wyspa Skarbów”, Przedszkola w Sękocinie, Przedszkola w Falentach oraz „Bajkowego Przedszkola” w Ładach.

Aktywność punktowana w Kampanii Rowerowy Maj polega na tym, że dzieci i uczniowie docierają do placówki w sposób aktywny lub spędzają aktywnie czas w ciągu dnia w sposób zorganizowany przez nauczycieli np. w czasie przerw między lekcjami na terenie boisk, parkingów czy terenów przyszkolnych – jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest przez nauczyciela każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia w klasowym dzienniku rowerowym. Dzieci otrzymują naklejki do specjalnych książeczek Rowerowego Maja.
 

Dla najaktywniejszych uczestników i klas przewidziane są atrakcyjne nagrody.
https://rowerowymaj.eu/raszyn-2023/

Belka: Herb Gminy Raszyn, Logo Rowerowy Maj, Herb Miasta GdańskPlakat: Kampania "Rowerowy Maj" w Raszynie

 

Informacje o wydarzeniu

Kategoria
Sport
Data początkowa:
Data końcowa: