Przedszkole nr 3 „Wyspa Skarbów” w Raszynie | Gmina Raszyn

Przedszkole nr 3 „Wyspa Skarbów” w Raszynie

Budynek przedszkola

Przedszkole Nr 3 "Wyspa Skarbów" powstało w 2017 roku z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Raszyn. Jest piękną, nowoczesną placówką o bardzo wysokim standardzie, pod każdym względem przystosowaną do potrzeb dzieci, jak również dla osób niepełnosprawnych.  Dysponuje nowoczesnym systemem ochrony przeciwpożarowej, monitoringiem, a także system wentylacji i klimatyzacji, który zapewnia odpowiednie parametry dostarczanego powietrza.
Kadrę przedszkola stanowią kreatywni nauczyciele o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i bogatym doświadczeniu zawodowym oraz ciepli i serdeczni pracownicy obsługi.
Do przedszkola liczącego 9 oddziałów uczęszcza 225 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Sala dydaktyczna

Przestronne i słoneczne sale dydaktyczne są wyposażone w sprzęt multimedialny, atrakcyjne pomoce dydaktyczne i zabawki. Dodatkowo, przedszkole posiada salę baletową, widowiskową oraz mini siłownię.

Własna, przedszkolna kuchnia zapewnia smaczne i zdrowe posiłki, z uwzględnieniem diet zlecanych przez lekarzy.
Przedszkolaki korzystają z ciekawie zaaranżowanego ogrodu, gdzie organizowane są nie tylko zabawy swobodne, ale również zajęcia dydaktyczne, gospodarcze, artystyczne i sportowe.

Wykwalifikowana kadra dba o bezpieczną i przyjazną dzieciom atmosferę, dostrzegając indywidualność, możliwości i zainteresowania każdego wychowanka. W codziennej pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują nowatorskie, aktywizujące metody pracy, wspierając w ten sposób samodzielność i kreatywność przedszkolaków.

Dzień kropki

Przedszkole przywiązuje dużą wagę do rozwijania sprawności ruchowej, co daje dzieciom gwarancję dalszego prawidłowego rozwoju psychofizycznego i umysłowego. Oprócz codziennych zabaw i ćwiczeń ruchowych nauczyciele prowadzą  Zumbę-Kids i nordic walking dla dzieci.