Świetlica Środowiskowa „Świetlik” w Rybiu | Gmina Raszyn

Świetlica Środowiskowa „Świetlik” w Rybiu

Świetlica Środowiskowa „Świetlik” w Rybiu, przy ul. Spokojnej 23, powstała w 2010 roku. Jest placówką wsparcia dziennego dla uczniów gminnych szkół podstawowych. Jest też miejscem rozwoju zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Raszyn.
W Świetliku organizowane są zajęcia muzyczne, sportowe, plastyczne, koncerty dla dorosłych i dla dzieci, turnieje, przeglądy, spotkania i prelekcje. Działają Kluby: Babski Klub Międzypokoleniowy, Aktywna Mama, Robotyka dla Juniora, Szachy dla dzieci i młodzieży. Tu spotykają się członkowie Klubu Seniora Rybie i zespołu Rybianie.
W 2022 roku Świetlica rozpoczęła zajęcia dla uchodźców z Ukrainy, w tym lekcje nauki języka polskiego dla dorosłych i młodzieży.
Wszystkie zajęcia w Świetliku są bezpłatne, a jej działalność jest finansowana z budżetu gminy Raszyn
Przy Świetliku jest doskonale wyposażony plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe, otwarte we wszystkie dni tygodnia.

Informacje o bieżącej działalności Świetlika można znaleźć na stronach:
www.swietlica-rybie.pl i www.facebook.com/swietlicarybie