Gmina Raszyn

Oficjalny serwis
samorządowy
listopad 2019
Smykofonia dla najmłodszych

Smykofonia dla najmłodszych

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na niecodzienny koncert dla maluszków w wieku od 0 do 5 lat wraz z rodzicami.

Już po raz kolejny na Mazowszu zapraszamy rodziny z melomaluszkami na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. W kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego realizujemy koncerty tego bardzo wartościowego, edukacyjnego projektu Violetty Łabanow – Prezesa Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, uhonorowanego m.in. Nagrodą Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl i Gwarancją kultury kanału TVP Kultura w roku 2013. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem dla rodzin, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki.

W trakcie «Smyktofonii» doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy.

Oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Koncerty Smykofonii z powodzeniem odbywają się od 2011 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, obecnie Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich w ostatnich latach uzyskiwał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

16 listopada (sobota) godz. 15:00
Galeria Q – Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona do 100 osób (rodziców i dzieci łącznie).

Czytaj więcej...
listopad 2019
Kabaret Bez Przesady przedstawia sztukę pt. „PO TEJ STRONIE LUSTRA”

Kabaret Bez Przesady przedstawia sztukę pt. „PO TEJ STRONIE LUSTRA”

Klub Seniora „BRZOZA”, filia CKR w Falentach – Retro Scena
Kabaret Bez Przesady przedstawia sztukę pt. „PO TEJ STRONIE LUSTRA”

występują:

Jadwiga Antos
Wiesława Dąbrowska
Weronika Foryś
Kordula Gryglak
Hanna Guzewicz
Teresa Petryka
Irena Słowińska
Zyta Stąpel
Grażyna Troniarz
Swietłana Żarczyńska
Edmund Kania

oprawa muzyczna: Piotr Piskorz
scenariusz: Swietłana Żarczyńska, Hanna Guzewicz, Wanda Kania, Marina Pługina
reżyseria: Swietłana Żarczyńska

15 listopada (piątek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY

Czytaj więcej...
listopad 2019
Oświadczenie Urzędu Gminy Raszyn

Oświadczenie Urzędu Gminy Raszyn

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Raszyn

W wyniku wyroku sądu miasto st. Warszawa będzie prowadziło ośrodek zdrowia w Raszynie, przy ul. Poniatowskiego 18A. Najprawdopodobniej zadanie to zostanie ponownie powierzone poprzedniemu operatorowi - SZPZLO Warszawa Ochota, potocznie nazywanemu ZOZ Ochota, który przez wiele lat prowadził ośrodek zdrowia w Raszynie. Jego usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotne oferowane Państwu przez wiele poprzednich lat budziły tak wiele negatywnych ocen.

Gmina Raszyn będzie dalej dążyła do przywrócenia jej własności obiektu. Przede wszystkim wystąpimy do Sądu Najwyższego o kasację wyroku, ponieważ uważamy, że zadania z zakresu zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków opieki zdrowotnej należą do nas, a nie miasta st. Warszawy, które nie ma wobec nas takich zobowiązań. Jak pokazało doświadczenie minionych lat władze Warszawy nie dbały ani o budynek i wyposażenie ośrodka zdrowia, ani o zapewnienie godziwego poziomu opieki medycznej. My natomiast – samorząd Gminy Raszyn pokazaliśmy przez ostatnie lata, że potrafimy stworzyć naszym mieszkańcom doskonałe warunki bezpłatnego leczenia(NFZ), budując i nowocześnie wyposażając placówkę służby zdrowia i wybierając operatora, który zapewnił Mieszkańcom leczenie na poziomie znacznie wyższym niż wcześniej SZPZLO Warszawa Ochota.

W przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia sądu Gmina Raszyn wystąpi do miasta st. Warszawy o zwrot nakładów poczynionych na budowę Centrum Zdrowia Raszyn przy ul. Poniatowskiego 18A w Raszynie. Jesteśmy zdania, że jeżeli nie możemy samodzielnie decydować o naszej służbie zdrowia, zasadne będzie odzyskanie poniesionych przez nas na ten cel wielomilionowych środków.

Wyrok sądu jest bardzo niekorzystny zarówno dla samorządu jak i Mieszkańców Gminy Raszyn. Samorządu – bo uniemożliwia realizację zadania własnego gminy jakim jest ochrona zdrowia wspólnoty mieszkańców. Mieszkańców, ponieważ obawiamy się, że może wrócić stan, jaki znaliśmy z poprzednich lat.

Mimo tego, liczymy, że SZPZLO Warszawa Ochota utrzyma usługi medyczne na poziomie obecnym, a wszelkie problemy związane ze zmianą operatora będą dla Państwa jak najmniej dotkliwe. Liczymy, ze wykonana przez nas praca nie pójdzie na marne.

Z poważaniem
Andrzej Zaręba, Wójt Gminy Raszyn

Czytaj więcej...
listopad 2019
Wszystko co nasze

Wszystko co nasze

Uroczysty koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości

pt. „Wszystko co nasze”

Wystąpią:

Joanna Radziszewska – Sojka (sopran)

Gajusz Kęska (fortepian).

Zaprezentowane będą utwory polskich kompozytorów m.in.: Fryderyka Chopina, Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki

13 listopada (środa) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w recepcji bądź na stronie biletyna.pl od 7.11 (czwartek) od godz. 9:00.

Czytaj więcej...
listopad 2019
Bezpłatne zajęcia 50+

Bezpłatne zajęcia 50+

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na bezpłatne zajęcia 50+

gimnastyka - zajęcia wzmacniające kręgosłup, dno miednicy, zajęcia ruchowe i relaksacyjne, z wykorzystaniem przyrządów jak piłki i hantle.

basen - zajęcia wzmacniające kręgosłup w wodzie z elementami aerobiku.

Szczegóły na stronie StrefaZajęć.pl oraz w Centrum Kultury Raszyn

Zapisy na zajęcia przez StrefaZajęć.pl oraz w recepcji Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A / tel. (22) 460 57 60


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie”


Operacja pn. „Wzmocnienie integracji społecznej poprzez program społeczny ,,Sport i Rekreacja 50+” w Gminie Raszyn” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach na operacji w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność
wdrażanej przez LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice

Czytaj więcej...
listopad 2019
Reduta Raszyńska

Reduta Raszyńska

11 listopada 2019 roku, godzina 17

  • Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na maszt
  • Złożenie kwiatów na mogile poległych żołnierzy w Bitwie pod Raszynem 1809 r.
Czytaj więcej...
listopad 2019
Gala Boksu Babilon Promotion w Raszynie

Gala Boksu Babilon Promotion w Raszynie

Na jeden wieczór, 30 listopada 2019 roku, hala sportowa w Centrum Sportu Raszyn stanie się areną dla prestiżowego boksu zawodowego. Spektakularne, zakontraktowane na kilka dobrych rund, walki stoczą między innymi Sądej vs Hodges, Talarek vs Strecki, Nguyen vs Lodzik. Robert Talarek z Alexem Streckim, czyli… górnik z górnikiem. Obaj mają po 4 wygrane z rzędu, lecz seria któregoś z nich – a może obydwu – zostanie przerwana. Górnik z krwi i kości Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) spotka się z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Alexem Streckim (9-1-1, 4 KO). Tomasz Babiloński uwielbia organizować polsko-polskie pojedynki, w których nie brakuje widowiskowości i zwrotów akcji. - Jestem przekonany, że starcie niesamowicie walecznego Talarka z mającym ogromne doświadczenie w boksie amatorskim Streckim (365 walk, tylko 20 przegranych) dostarczy wielu emocji kibicom w hali w Raszynie i fanom przed telewizorami. Wkrótce ogłosimy kolejne pary walk, na pewno będzie ciekawie. Katarzyna Klimaszewska, Dyrektor Centrum Sportu Raszyn, także dokłada wszelkiej staranności, by ta spektakularna Gala Boksu była zapamiętana dla kibiców tej dyscypliny sportu. - Promotor Tomasz Babiloński wraca z kolejną imprezą do naszego Raszyna. Dla wielu osób będzie to kolejne zetknięcie się z tego typu zawodami, inni pojawią się po raz pierwszy. Jedno jest pewne, możecie liczyć na naprawdę duże emocje sportowe! Serdecznie zapraszamy.
Bilety do nabycia na stronie Eventim.pl.

Czytaj więcej...
listopad 2019
Dofinansowanie do unieszkodliwiania azbestu

Dofinansowanie do unieszkodliwiania azbestu

Gmina Raszyn otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie do realizacji zadania pn "Usuwanie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest pochodzących z terenu Gminy Raszyn- II etap".

W związku z powyższym Gmina Raszyn zachęca mieszkańców o skorzystanie w ramach w/w dofinansowania do unieszkodliwienia odpadów azbestowych zgodnie z Regulamin przyznawania dofinansowania ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej osobom fizycznym na odbiór i utylizację wyrobów zawierających azbest pochodzących z obiektów budowlanych z terenu Gminy Raszyn uchwalonym uchwałą nr XXX/571/09 Rady Gminy Raszyn z dnia 5 marca 2009r.

Dofinansowanie udzielane jest przez gminę.

Aby skorzystać z dofinansowania należy złożyć stosowne dokumenty które dostępne są w siedzibie Urzędu (pok. nr 15 kancelaria) jak i na stronie internetowej www.raszyn.pl w zakładce informator - jak załatwić sprawę – ochrona środowiska i gospodarka komunalna – ochrona środowiska.

Załączniki i dokumenty niezbędne osobom fizycznym do złożenia wniosku w Urzędzie Gminy:

  • Wniosek o dofinansowanie usunięcia wyrobów zawierających azbest,
  • Oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do obiektu budowlanego oraz zgodności prac budowlanych z przepisami prawa,
    a) W przypadku obiektów budowlanych, do których tytuł prawny posiada kilka osób należy dołączyć zgodę współwładających
    b) W przypadku obiektów budowlanych w rodzinnych ogrodach działkowych – potwierdzenie zarządu ogrodu działkowego, że wnioskodawca jest użytkownikiem działki i położonej na niej altany
  • Informacja o wyrobach zawierających azbest, których wykorzystanie zostało zakończone dokument stwierdzający tożsamość

W roku 2019 usługę polegająca na odbiorze i utylizacji wyrobów zawierający azbest z terenu gminy Raszyn będzie wykonywać Hubert Wieczorek prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą HUBERT WIECZOREK „HUBERT” z siedzibą w Górze Puławskiej przy ul. Powiśle 29, 24-100 Puławy, która została wyłoniona w drodze zapytania ofertowego.

Więcej informacji w sprawie dofinansowania unieszkodliwiania odpadów azbestowych w gminie Raszyn można uzyskać w Urzędzie Gminy Raszyn Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej u Pani Jolanty Banasiak pod nr tel. 22 701-79-12 w godzinach pracy urzędu.

Czytaj więcej...