Gmina Raszyn

Oficjalny serwis
samorządowy
marzec 2019
Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba, Prezes Klubu Sportowego Raszyn Marcin Cwyl, Dyrektor Centrum Sportu Raszyn Katarzyna Klimaszewska zapraszają na inaugurację...

Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba, Prezes Klubu Sportowego Raszyn Marcin Cwyl, Dyrektor Centrum Sportu Raszyn Katarzyna Klimaszewska zapraszają na inaugurację...

Organizatorem meczu jest Klub Sportowy Raszyn. Mecz odbędzie się na Stadionie im. Kazimierza Jedynaka przy nowej hali sportowej. 22 marca 2019 r., w piątek. Start godzina 19:00. KS Raszyn vs KS Błonianka Błonie. Serdecznie zapraszamy. KS Raszyn czeka na nasz doping Raszyna ! Nie może nas zabraknąć :)

Czytaj więcej...
marzec 2019
Centrum Sportu Raszyn przygotowało prawdziwie innowacyjne zajęcia w ramach projektu "Mały piłkarz"

Centrum Sportu Raszyn przygotowało prawdziwie innowacyjne zajęcia w ramach projektu "Mały piłkarz"

Zapraszamy do udziału w zajęciach piłki nożnej najmłodsze dzieci, które ukończyły 2 lata, ale nie więcej niż 6. Wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą dla nich w sobotnie przedpołudnia ogólnorozwojowe treningi w formie gier i zabaw. Dzięki indywidualnemu podejściu, dostosują ćwiczenia do umiejętności i predyspozycji młodych piłkarzy. Udział w treningach będzie czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie. Dzieciom zostaną przekazane zasady fair-play, a zajęcia będą prowadzone w sympatycznej, sportowej atmosferze. Zapraszamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego, aby uzyskać dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje oraz zapisać pociechę na zajęcia.

Czytaj więcej...
marzec 2019
Spotkanie z kobietą na motocyklu

Spotkanie z kobietą na motocyklu

22 marca o 18:00 w czytelni biblioteki (ul. Poniatowskiego 20) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Klub Podróżnika. Tym razem naszym gościem będzie Ania Jackowska – pisarka, podróżniczka, motocyklistka, która w ramach projektu „Jedna kobieta, jeden motocykl , wiele kultur” realizuje samotne wyprawy motocyklowe. Jest też laureatką prestiżowej nagrody National Geographic Traveler oraz autorką książek: „Kobieta na motocyklu” i „Samotnie przez Bałkany”. Podczas spotkania nasz Gość zabierze nas w niezwykłą podróż po Stanach Zjednoczonych i Argentynie. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Czytaj więcej...
marzec 2019
Zaproszenie na badania

Zaproszenie na badania

Wójt Gminy Raszyn zaprasza na bezpłatne badania osteoporozy oraz słuchu, dla osób po 60. roku życia, w dniu 01 kwietnia 2019 roku w godzinach 09:00 - 16:00.

Badania będą przeprowadzane przy Urzędzie Gminy (ul. Szkolna 2a).

Bez rejestracji - decyduje kolejność zgłoszenia w miejscu badania.

Czytaj więcej...
marzec 2019
Przypomnienie o możliwości uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą dla mieszkańców Gminy Raszyn

Przypomnienie o możliwości uzyskania dofinansowania na działalność gospodarczą dla mieszkańców Gminy Raszyn

Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice przypomina o możliwości pozyskania dofinansowania na rozwój firm oraz na zakładanie działalności gospodarczej w ramach środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach LEADER,

Nabór trwa do 19 marca br.

Zainteresowanych mieszkańców prosimy o zapoznanie się z Ogłoszeniem Naboru nr 2/2019 oraz 3/2019 i komunikatem w tej sprawie zamieszczonym na stronie:

lgd@nadarzyn-raszyn-michalowice.pl

Formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosku o płatność wraz z instrukcjami wypełniania, formularz umowy o udzielenie wsparcia dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej ARiMR: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html

Czytaj więcej...
marzec 2019
KAWAŁyk KULTURY

KAWAŁyk KULTURY

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na popołudniową kawę do Galerii Q.
KAWAŁyk KULTURY to nowy projekt, kierowany szczególnie do młodzieży.
Będzie nastrojowo, można przynieść własne ciasto lub coś do kawy i herbaty.

Zagra zespół We’re Hiding In Your Garden.

Gościem specjalnym będzie Gabriel Fleszar – muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor, poeta, aktor. Wystąpi z programem „Wolności oddać nie umiem” – recital słowno – muzyczny łączący muzykę z profilaktyką uzależnień dla młodzieży.

23 marca (sobota), godz. 17:00
Galeria Q, Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

WSTĘP WOLNY

Czytaj więcej...
marzec 2019
Eliminacja 42. Edycji Konkursu Recytatorskiego

Eliminacja 42. Edycji Konkursu Recytatorskiego

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na eliminacje gminne

42. EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Warszawska Syrenka


20 marca (środa) 2019
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Klasy 0-III - godz. 10:00-11:30
Klasy IV-VI - godz. 11:45-13:00
Klasy gimnazjalne - godz. 13:15-14:00

Czytaj więcej...
marzec 2019
„Twarz”

„Twarz”

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na dramat pt. „ Twarz„.

Reżyser: Małgorzata Szumowska
Występują: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol, Roman Gancarczyk
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 88 min
Ograniczenie wiekowe: +16

Film zdobył wiele nominacji i nagród, m.in.:

Berlinale 2018
Nagroda Grand Prix Jury – Srebrny Niedźwiedź – Najlepszy film Małgorzata Szumowska

Netia OFF CAMERA 2018
Konkurs Polskich Filmów Fabularnych – Polski Noble Filmowy – Małgorzata Szumowska
Najlepsza rola męska – Mateusz Kościukiewicz

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża”), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.

26 marca (wtorek) godz. 19:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Bezpłatne bilety wstępu do pobrania ze strony Biletyna.pl lub w recepcji CKR. *

* Rezerwacja miejsc dotyczy sektora B widowni – usytuowanego na wprost ekranu (UWAGA: pierwszy rząd B1 znajduje się 3m od ekranu).
Na miejsca w sektorach A, C i D obowiązuje wstęp wolny poza rezerwacją.

Czytaj więcej...
marzec 2019
Poranek młodego melomana: „Wyprawa do ZOO”

Poranek młodego melomana: „Wyprawa do ZOO”

Centrum Kultury Raszyn zaprasza dzieci na spotkanie młodych melomanów w programie pt. „ Wyprawa do ZOO

Wiosna objęła już świat w posiadanie. Coraz więcej czasu spędzacie na wesołych zabawach na dworze. Zabierzmy więc muzykę na spacer i rozejrzyjmy się dookoła. Wyruszymy z domu na wycieczkę do ZOO, gdzie spotkamy mamę słonicę, żyrafę, kolorowe papugi i inne zwierzęta co skaczą, chodzą i fruwają. Muzyka też będzie skoczna. Pośród utworów towarzyszących naszemu spotkaniu nie zabraknie skocznych tańców i dzieł znanych kompozytorów – Piazzoli, Zimmera, Reichardta, którzy chyba lubili wiosnę tak jak my. W tajemnicy Wam powiemy, że dzisiejszy koncert będzie spotkaniem nie tylko z muzyką, ale także z poezją. Rymami będzie zajmował się przede wszystkim aktor, rytmami i melodią – muzycy grający na klarnecie i gitarze. Serdecznie zapraszamy!

WYKONAWCY:
Cezary Nowak – aktor
Piotr Ptak – klarnet
Grzegorz Manikowski – gitara
Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

Cezary Nowak – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (dyplom w 1980 roku). Początkowo związany z teatrami w Słupsku i w Łodzi, a następnie ze scenami warszawskimi. Wykonawca wielu głównych i tytułowych ról. Zwycięzca dwóch konkursów „Teatru Jednego Aktora”. Od 1992 roku zajmuje się przede wszystkim dubbingiem i pracą w radiu. Współtworzy niezależną grupę teatralną „Dzień Śmierci Mozarta”.

Piotr Ptak – muzyk, akompaniator i pedagog, z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w klasie klarnetu prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Laureaat nagród na konkursach muzyki solowej oraz kameralnej, dwukrotny stypendysta Austriackiego Forum Kultury oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Doskonalił swój warsztat pod kierunkiem wybitnych instrumentalistów: Guy Deplus, Guy Dangain, Charles Neidich, Ernesto Molinari, Julian Bliss, Jean Michel Dusard, Patrick Messina, Edvard Bruner, Mieczysław Stachura oraz Andrzej Janicki. Współpracował z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Sinfonią Viva, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie, Teatrem IMKA

Grzegorz Mańkowski– gitarzysta, dyrygent, pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Marcina Zalewskiego oraz dyrygentury symfoniczno – operowej pod kierunkiem prof. Szymona Kawalla. Pobierał lekcje mistrzowskie u wybitnych gitarzystów i pedagogów takich, jak Pavel Steidl, Goran Krivokapic, Carles Guisado, Ryszard Bałauszko. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych, stypendysta Ministra Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia (2004).

PROGRAM
A. Piazzolla, Cafe 1930
B. Schaller, Taniec weselny, Rapsodia
H. Zimmer, muzyka z filmu Piraci z Karaibów
D. Reinhardt, Nuages
Charleston, Cha-cha
M. Strzałkowska, Potwór, Przytul stracha, Coś strasznego
J. Tuwim, Dwa wiatry
L.J.Kern, W królestwie kotów, Deser, Na kanapie
J. Brzechwa, Zoo

24 marca (niedziela) godz. 11:00
Centrum Kultury Raszyn
Al. Krakowska 29A

Miejsca numerowane. Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży internetowej na portalu Biletyna.pl a także w recepcji CKR w godz. 17:00 – 19:00 oraz godzinę przed przedstawieniem.

Czytaj więcej...