14 października o godz. 19.00 Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na spotkanie w ramach cyklu „Wieczory Czwartkowe. Zabawy przyjemne i pożyteczne” – wieczór autorski „Listy z raju” z Marylą Ścibor Marchocką. Wstęp wolny.

Maryla Ścibor Marchocka – hrabianka z urodzenia, córka Żołnierza Wyklętego, wielokrotnie nagradzana publicystka. Debiutowała w 1984 roku wierszami w antologii „Życie w drodze”. Kolejne tomiki: „Kamyk. Okruchy” – 1999, „P.S.” – 2008, „Katedra” – 2012. W 2019 roku otrzymała nagrodę im. Witolda Hulewicza za obalanie stereotypów i uprzedzeń w zbiorze opowiadań „Sprawiedliwi” – o Ukraińcach ratujących Polaków w czasie rzezi wołyńskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nominowana do Nagrody BohaterOn 2020 Za Sprawiedliwych.

„Wieczór Czwartkowy” ubogaci grą na harfie Urszula Nowakowska-Żwirdowska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez Isabelle Moretti, Kumiko Inoue, Helgę Storck, Ursulę Holliger oraz Isabelle Perrin. Jako solistka zadebiutowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie wykonała koncert D-dur J. Ch. Bacha. W lipcu 2006r. grała ze słynnym wykonawcą muzyki hip-hop, Kanye Westem na Festiwalu Open’er w Gdyni.

Wieczory Czwartkowe. Zabawy przyjemne i pożyteczne”

Wieczór autorski zatytułowany „Listy z raju” – Maryla Ścibor Marchocka.

14 października, 19.00

Austeria Raszyn

Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Zapraszamy!