Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Gminie Raszyn

Dnia 12.06.2019 roku, w Centrum Kultury Raszyn odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora. Na spotkaniu obecni byli seniorzy oraz m.in.: Wójt Gminy Raszyn pan Andrzej Zaręba, zastępca Wójta pan Michał Kucharski, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego pełniąca obowiązki przewodniczącej Komisji Promocji Woj. Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej pani Bożena Żelazowska.

Spotkanie prowadziła pani Katarzyna Dombska kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Społeczno-Oświatowych Urzędu Gminy wraz z gościem honorowym panem Markiem Pilchem – ambasadorem zdrowego stylu życia z Głosu Seniora oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Szczególne słowa podziękowania skierowano do przewodniczących Klubów Seniora obecnych na sali pani Barbary Turek, pani Elżbiety Ostrowskiej-Niedbalskiej oraz pana Stanisława Kłos za informowanie seniorów o akcji dot. Karty Seniora oraz wielką pomoc w przekazywaniu formularzy zgłoszeniowych.

Dr inż. Marek Pilch w przygotowanej prezentacji przedstawił założenia i możliwości jakie daje korzystanie z Karty Seniora oraz akcje promocyjne dla seniorów organizowane przez Głos Seniora.

W części oficjalnej Pan M.Pilch wręczył na ręce Wójta Pana Andrzeja Zaręby certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”.

Następnie certyfikaty otrzymali partnerzy Gminy, którzy przystąpili do naszej akcji.

Nasi partnerzy – którzy przyznali ulgi dla seniorów posiadających Kartę seniora:

1.Centrum Kultury Raszyn – 50% zniżki na wydarzenia płatne (koncerty)

2.Centrum Sportu Raszyn – ulgowy bilet na basen

3.Centrum Medyczne Judyta – 10% na płatne badania laboratoryjne oraz 10% na płatne badania RTG. Rabaty się sumują. Seniorzy, którzy należą do CM Judyta mieli dotychczas 20% zniżki na te badania, teraz będą mieli 30% zniżki

4.Muzeum Stacja (dawne Muzeum Kolejnictwa) – wejściówki na wystawy i wydarzenia Muzeum

5.Kwiaciarnia Natalia, Al. Krakowska 89 w Raszynie – 10% zniżki na bukiety i na wszystkie wyroby dostępne w kwiaciarni

6.Kampinos TELCO Sp. z o.o. – 50% rabatu na abonament za Internet i telefon przez pierwsze 4 miesiące przy podpisaniu nowej umowy. Firma Kampinos TELCO działa na terenie gminy Raszyn - Raszyn/Rybie.

W krótkiej części artystycznej zebrani mieli okazję wysłuchać wiązanki piosenek z repertuaru „Czerwonych gitar” w wykonaniu zespołu „Fal-Canto”.

Ostatnią częścią uroczystości było rozdawanie indywidualnych Kart Seniora w Galerii Q na parterze CKR. Było to też okazja do rozmowy z panem Markiem Pilchem. Chętni mogli otrzymać najnowszy bezpłatny numer Głosu Seniora, w którym na stronie 58 jest zamieszczony artykuł poświęcony Gminie Raszyn i naszym seniorom.

Seniorów, którzy nie odebrali kart, zapraszamy do Urzędu Gminy Raszyn w godzinach urzędowania.

Więcej informacji o możliwościach uzyskania zniżek w całej Polsce można znaleźć na stronie internetowej Głosu Seniora oraz pod linkiem:

https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora/