Zakończyła się akcja „Rowerowy maj”, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Raszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sękocinie.

ROWEROWY MAJ to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci i młodzieży. W tym roku Gmina Raszyn po raz drugi wystartowała w ogólnopolskiej akcji wraz z 32 miastami i gminami z kraju.

Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj w naszej gminie to przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i przeciwdziałanie ucieczkom młodych w świat niebezpiecznych używek i wirtualnej rzeczywistości.

Uroczyste zakończenie kampanii 01.06.2021r.

Do szkół zostały przekazane Dyplomy uznania dla najbardziej aktywnych klas. W SP Raszyn była to klasa IIf z frekwencją 71,1%, a SP Sękocin klasa IIIa z frekwencją 96,9%. Zwycięskie klasy otrzymały także prezent od Wójta Gminy Raszyn – będzie to zwrot kosztów jednodniowej wycieczki. Uczniowie wraz z wychowawcą sami wybiorą sobie miejsce i czas tej wycieczki.

Do każdej z klas biorących udział w kampanii zostały przekazane upominki ufundowane przez Wójta Gminy Raszyn

Akcja „Rowerowy maj” w liczbach.

W Szkole Podstawowej w Raszynie:

- brało udział 28 klas i 268 uczniów,

- odnotowano 4580 przejazdów w ciągu 15 dni maja, kiedy trwała nasza akcja,

- wygrała klasa IIf – 448 przejazdy przy frekwencji 71,1%

W Szkole Podstawowej w Sękocinie:

- brało udział 11 klas i 186 uczniów,

- odnotowano 4614 przejazdy w ciągu 15 dni maja, kiedy trwała akcja,

- wygrała klasa IIIa – 494 przejazdów przy frekwencji 96,9%

W akcji premiowana była aktywność. Od 1 do 2 przyjazdów do szkoły rowerem, hulajnogą, deskorolka, rolkami uczestnik otrzymał brelok z lampką, od 3 do 6 przejazdów uczestnik otrzymał brelok z lampką, nakładkę odblaskową na szprychy lub długopis, od 7 do 15 przejazdów uczestnik otrzymał nakładkę odblaskową na szprychy lub długopis oraz szelki z odblaskiem.

Nauczyciele, wychowawcy uczestniczących w akcji klas także otrzymali symboliczne prezenty w podziękowaniu za ich trud i pomoc w kampanii.